עיצוב מטבחים: בחירת סגנון עיצוב
עיצוב מטבחים הוא תחום הולך ומתפתח שמציע לנו ככל שעובר הזמן יותר ויותר אפשרויות וסגנונות עיצוב. עולם עיצוב מטבחים מרוויח מפיתוחים טכנולוגיים, התפתחויות בעולם של עיצוב מטבחים המביאות ליצירת סגנונות עיצוב ודגמי מטבח חדשים. בחירת סגנון עיצוב לחדר המטבח שלנו הוא משימה שעשויה להיות מסובכת מכפי שהיא נראית תחילה.

המגוון הרב שקיים בחנויות וברשתות השיווק השונות, עשוי להקשות עלינו את הבחירה. כדי לבצע תהליך קנייה נכון וכדי לבחור את סגנון עיצוב מטבחים המתאים ביותר עבורנו, יתכן למצטרך לבחון מספר קריטריונים טרם נבצע את הבחירה. עיצוב מטבחים יש לזכור, משפיע באופן משמעותי על נוחות הבישול במטבח ועל איכות החיים בבית המגורים כולו. במידה ונבחר בסגנון עיצוב מטבחים לא מוצלח נוחות השימוש במטבח והאסתטיות שלו עשויים להיפגע באופן משמעותי וכך תיפגע גם איכות החיים שלנו.כאשר אנו בוחרים את קווי העיצוב של המטבח שלנו, חובה עלינו להתחשב בכמה גורמים. תחילה, יש למדוד ולבחון בקפדנות את שטח המטבח – החל אשר עומד לרשותנו.

עבור שטח המטבח שלנו יש למצוא את הסגנון שמתאים, ואנו בתור בעלי המטבח יודעים איזה סגנון אנו מחפשים. אך זכרו עובדה חשובה – כאשר חלל המטבח גדול, העיצוב ניתן לשינוי והופך "גמיש" ונוח יותר לתפעול. מאידך, כאשר המטבח שלנו קטן, יש למצוא את המקום הנכון לפשרות ולא להתעקש על עיצוב מטבחים שאינו בר יישום בחלל המטבח שלנו. וכמובן – בתוך כל זה, יש לזכור שהתקציב שלנו נותן את המילה האחרונה בעניין.

עיצוב מטבחים נכון הוא עיצוב מטבחים אשר מתחשב בתקציב שיש ברשותנו ולא חורג ממנו.מרכיב נוסף בבחירת סגנון עיצוב מטבחים הוא הטעם האישי, עלינו לזכור כי סגנונות עיצוב מטבחים שונים מתאימים למטבחים שונים ולאנשים וטעמים שונים, סגנון עיצוב מטבחים שעשוי להיות אסתטי ונוח עבור אחד, עשוי להיות לא אסתטי ולא נוח עבור אחר. בחירת סגנון עיצוב מטבחים חייבת להתאים לטעם דיירי הבית.