מטבח לבית, זו לא קניה של מה בכך. בין אם מדובר על החלפת מטבח קיים ובין אם מדובר על מטבח לדירה שרק קניתם, בבואכם לבחור חברה שתבנה לכם מטבח רצוי לבדוק את האמינות שלה. כשאנו מדברים על אמינות, אנו מתכוונים לדברים הבאים:
• כמה שנים היא בשטח? רצוי לא לבחור רשת מטבחים שרק נפתחה, היות שאין לה את הניסיון שיש לרשתות מטבחים וותיקות, וכמו כן, זו לא השקעה בטוחה, מי ערב לכך שהיא לא תסגר מחר, מה שקלוש כאשר מדובר ברשת מטבחים ותיקה ומבוססת.
• האם היא בונה רק מטבחים? חברה שמייצרת עוד דברים במקביל, לרוב פחות מקצועית ואיכותית, מאשר חברה המתמחה רק בבניית מטבחים.
• האם יש לה בעייה להתחייב לתאריך יעד לאותו מטבח שהזמנת? מי שלא מוכן להתחייב או נותן הבטחות מעורפלות כנראה שיש לו סיבה… דבר שעלול לתקוע איתכם בלי מטבח לתקופה ארוכה ומורטת עצבים. לא פעם קרה שאנשים נאלצו לדחות כניסה לדירה חדשה היות והמטבח אותו הזמינו היה עדיין על פס הייצור…
• האם המכרים שלכם, מכירים אותם כרשת מטבחים מומלצת? כדאי להתייעץ עם מכרים ולשמוע את דעתם וניסיונם עם חברות מטבחים שונות. האם המטבח שלהם נראה ומתפקד כמו שתיפקד לפני חמש שנים כשהם רק קנו אותו, ואם לא, מה מידת השחיקה שלו? המכרים שלכם הם בעצם שפן הניסיונות שלכם.. ניסיון רע שלהם עם אותה רשת מטבחים איתה אתם רוצים לעבוד, צריך להדליק אצלכם, נורות אדומות.
• האם יש לאותה רשת מטבחים קטלוג? קטלוג איכותי עם מבחר יפה של סוגי מטבחים שונים, בהחלט לגיטימי ש"יקנה" אתכם, בעיקר אם מצאתם בו מטבח כראות עיניכם. אחרי הכל, לא כל יום קונים או מחליפים מטבח.
• לכמה שנים ניתנת תעודת האחראיות של אותה רשת מטבחים פוטנציאלית? מומלץ מאוד לבדוק את הנושא ולוודא שבחרתם בחברה המגבה את מוצריה. חברה הנותנת לכם מענה גם לטווח ארוך. חשוב לדעת שברגע האמת, כאשר ידית נשברת או דלת מתעקמת, יש מי שידאג לחלקי חילוף לאותו מטבח.
• בידקו את איכות העץ ממנו ניבנים המטבחים. מטבח לרוב נבנה מעצי: אלון, אגוז או דובדבן. האם מקפידים על שימוש בעצים איכותיים בלבד? המחיר יכול הרבה פעמים לספק תשובה לשאלה זו… איכות חומר ירודה, יכולה בהחלט להיות סיבה בגללה מטבח זול.
• האם העיצובים של אותה רשת מטבחים חדשנים ומתאימים לשנות ההאלפיים? כלומר: האם אותה חברה עם יד על הדופק בכל הקשור במגמות וזרמים חדשים כמו: כיריים חשמליים וארונות הזזה. או האם היא תקועה עם מגמות שהיו פופלאריות לפני עשרים שנה…

כמובן שאתם בתור לקוחות, לא יכולים להמנע מחיטוט רגליים בחיפוש אחר אותו מטבח אוליטמטיבי. אז כן, גשו לירידים, תצוגות וחנויות, וחפשו אחר מטבח שיתפוס את עיניכם. אחרי הכל, חלק נכבד מהזמנת מטבח, מלבד איכות ומחיר, הוא הטעם. הטעם האישי שלכם. הן אתם אלו שתצטרכו לראות אותו בוקר, צהרים וערב, ולכן חשוב שהוא יהיה לטעמכם. אל תשכחו לפתוח דלתות, להזיז ארונות, לנסות לדמיין את אותו מטבח אצלכם בבית ולראות האם הוא פונקציונאלי לשימושים שלכם. אנו ממליצים לכם לא לבחור צבעים בהירים באם יש ילדים קטנים בבית, היות שרואים עליהם טביעות אצבעות, דבר שפחות יהיה בולט עם מטבח בעל צבעים כהים יותר. כמו כן, הימנעו מארונות זכוכית, היות שהם שבירים יותר, ובסביבת ילדים, זה רעיון לא מוצלח בכלל. אנו מאחלים לכם הצלחה בבחירת מטבח המתאים לכם.

הצלחה
אלון אגמון – מעצב פנים
מעצב הבית חברת מטבחי EMB